איך לבחור מוהלים מומלצים

איך לבחור מוהלים מומלצים

לידה של תינוק חדש במשפחה נחשבת לשיא חדש ומרגש ביותר עבור ההורים והמשפחה המורחבת. אין ספק כי מדובר באירוע מרגש ביותר. שמונה ימים לאחר הלידה המשפחה מתכנסת לציין את האירוע באמצעות טקס ברית המילה הנערך על ידי מוהל מוסמך בעל ניסיון לביצוע ההליך.

בשעה טובה נולד לכם בן? אתם מתלבטים בבחירת מוהל מבין מוהלים מומלצים? בדיוק בשביל זה אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר.  הורים רבים מוצאים את עצמם שואלים לא מעט שאלות לגבי בחירת המוהל וחשוב ביותר להביא מספר נקודות מרכזיות בעת הבחירה על מנת לבחור את המוהל הטוב ביותר.

וודאו לגבי ההכשרה וההסמכה

רבים אינם יודעים זאת, אבל על מנת לבחור מוהלים מומלצים חשוב מאד לוודא כי יש להם את ההכשרה המתאימה ביותר. מוהלים אשר עברו הכשרה יכולים לבצע את הברית באמצעות רישיון אשר ניתן להציגו בפני ההורים.  במסגרת ההסמכה של הרבנות הראשית על המוהלים לעבור מבחן הסמכה הכולל מבחן ידע רפואי וכן מבחן מעשי. במידה ובחרתם ברב מוסמך, ההמלצה היא לשאול אותו האם יש לו רישיון מטעם הרבנות ובקשו ממנו להציג את תעודת הרישיון שלכם.

האם הרופא דואג לאלחוש

מוהלים מומלצים נוהגים לבצע את הברית באמצעות אלחוש- טבילה של מוצץ התינוק ביין במטרה להסיח את הדעת מהכאב .המוהל מבצע את הברית בצורה כירוגית הכוללית בין היתר ניתנת חומר אלחוש ואחר כך הזרקה של חומר הרדמה בכמות קטנה.

מוהלים יקפידו על ביצוע מעקב אחר התינוק במטרה לוודא כי החתך מחלים כראוי ולא נגרם שום נזק כמו למשל דימום או זיהום. הביקורת על ידי המוהל תתבצע יום לאחר הברית או מספר ימים לאחר הברית. ישנם מוהלים אשר יגיעו הביתה בעוד מוהלים אחרים יבקשו מההורים להגיע אליהם.  הורים רבים מעדיפים לבחור מוהלים המבצעים ביקורת אחרי הברית במטרה לוודא כי לא נגרם כל נזק. כך או אחרת, ההמלצה היא להקפיד לבקש ממנו הנחיות לטיפול בחתך וכן שאלו אותם האם ניתן ליצור עימו קשר גם בשבתות וחגים במקרה הצורך.