מה זה בדיוק הדרכת הורים?

מה זה בדיוק הדרכת הורים?

אחד מהדברים הכי פשוטים שאדם יכול להחליט לעשות בחיים, זה להפוך להיות הורה. אנחנו לא צריכים להתאמץ יותר מידי בשביל זה ואנחנו גם לא צריכים להוציא רישיון מיוחד כדי להיות הורים. יחד עם זאת, ככל שהתפקיד הזה בחיינו הולך ונהיה משמעותי יותר, אנחנו מבינים גם עד כמה הוא מאתגר. אם זה נשמע לכם מוכר ואם גם אתם הורים שקצת הולכים לאיבוד, דעו שאתם לא לבד. להיות הורה זה תפקיד דינאמי, אינטנסיבי ומורכב מאוד. לכן ברור מדוע לא פעם אנשים זקוקים להכוונה ולעזרה, וכאן בדיוק נכנסת לתמונה הדרכת ההורים. 

למי הדרכת הורים יכולה לעזור? 

האמת היא, שהדרכת הורים יכולה לעזור לכל הורה. זה נכון גם אם מדובר על אדם שכבר יש לו ילדים ולא מדובר על הילד הראשון שלו. הדרכת הורים שמה במרכז העניינים את הילד, את הניסיון להבין מה קורה לו, מה הוא צריך ואיך אפשר לתקשר איתו בצורה נעימה יותר. הרעיון הוא לא להכריח את הילד או לקבוע בשבילו. ההפך הוא הנכון. הרעיון הוא להבין את הילד, לתת מקום לרצונות ולצרכים שלו וביחד למצוא את הדרך הנכונה לתקשורת טובה יותר. חשוב להבין שהדרכת הורים, כמו שלל שירותים של הדרכה וייעוץ, זה עניין של תהליך. לכן, אפילו אם תתחילו הדרכת הורים זה לא אומר שכבר בשבוע הבא הכול יהיה ורוד וייראה אחרת לגמרי. 

עם מי כדאי לעבור תהליך כזה? 

אם תעשו חיפוש אתם תראו שיש שלל מדריכות הורים מקצועיות ביותר. יחד עם זאת, לבחור מדריכה טובה שאיתה תוכלו לעבור תהליך שלם של הדרכת הורים וגם ליהנות מתוצאות טובות, זה לא קל. לכן יש מקום לבדוק את הדברים ולראות שאתם באמת פונים לאשת מקצוע טובה ורצינית. רק כך תוכלו להיות בטוחים שאתם לא מבזבזים את הזמן שלכם. על מנת שתוכלו לבחור בקלות את אנשי המקצוע שאליהם אתם פונים בתחום הזה, רצוי מאוד לעשות השוואה ולראות על איזו מדריכת הורים רוב האנשים ממליצים. כך תדעו שאתם בוחרים בצורה נכונה ושבאמת יש סיכוי לשינוי.