רישום לפסיכומטרי – הצעד הראשון להשכלה גבוהה

רישום לפסיכומטרי – הצעד הראשון להשכלה גבוהה

העתיד שלנו נמצא בידינו, והפעולות שנבחר לבצע היום הן אלו שיכריעו איך העתיד הזה יראה. רישום לפסיכומטרי כצעד ראשון לעבר תואר אקדמאי הוא מעין מהלך חובה שכיום אי אפשר בלעדיו. אם תתעכבו ותתנו לתאריך הרישום לחלוף שוב ושוב, תמצאו את עצמכם באיחור ופיגור רב אחרי כולם. אז במה תבחרו?

רישום אונליין לפסיכומטרי או רישום בדיוור, אין זה משנה, כל עוד ביצעתם את התהליך וקיבלת אסמכתא שאתם אכן רשומים. מאותו רגע כדאי להתחיל להתארגן לקראת המבחן החשוב, כדי להגיע מוכנים היטב ולטפס את המדרגה הזו לעבר העתיד האקדמאי שלכם.

רישום לפסיכומטרי דרך האינטרנט

כמו רוב הדברים כיום, גם הרישום לפסיכומטרי עבר שידרוג, וכיום ניתן להרשם אונליין. לפסיכומטרי הקרוב או למבחן עתידי, במערכת הרישום תצטרכו להכניס בין היתר את פרטיכם האישיים, העדפות השיבוץ שלכם למבחן (מועדים, שפת בחינה, אזור בארץ וכו').

בנוסף, תוצאות המבחן הפסיכומטרי שלכם יירשמו במערכת מאל"ו (מרכז ארצי לבחינות ולהערכה) וישלחו למוסדות שבחרתם (שימו לב שבאופן אוטומטי הטופס מסמן את האוניברסיטאות הגדולות יותר בישראל, אך ניתן גם לבחור בצורה פרטנית).

אל תשכחו שבשביל תהליך הרישום למבחן הפסיכומטרי תצטרכו להצטייד בכרטיס אשראי לצורך השלמת התהליך וקבלת האישור.

מהרישום לפסיכומטרי ועד ליעד – מה עושים כעת?

במידה ועוד לא נרשמתם לקורס הכנה לפסיכומטרי, הרשמו במהרה כדי לא לאחר את הרכבת. מתי מעט יכולים להצליח באמת במבחן מורכב זה ללא ייעוץ והכוונה ממומחים. המבחן הפסיכומטרי רשום בצורה ייחודית, ומחולק למספר שלבים המבקשים מכם ריכוז רב ויכולת הבנה מול מה אתם נמצאים, וזאת כדי לשלוף את הטכניקה הנכונה ביותר לענות את התשובה המדויקת ביותר ובמהירות גבוהה במיוחד.

הזמן הקצוב למבחן לצד כמות השאלות המרובה עלולים ליצור מתח, בטח אצל מי שלא תרגל היטב בקורס הכנה לפסיכומטרי, ולכן גם אם אתם מוכשרים מאוד ובעלי ידע רב במגוון תחומים, מלשון ומתמטיקה ועד יכולות בהיגיון וחידות, הרי שבשביל לנצח את השעון ואת שאר המתחרים על המקומות הנחשקים בפקולטות הטובות ביותר, כדאי שמרגע הרישום לפסיכומטרי ואפילו עוד לפני תהיו עם היד על הדופק ותתחילו ללמוד.