האם כדאי לעשות בדיקת דם גנטית במקום מי שפיר? 

האם כדאי לעשות בדיקת דם גנטית במקום מי שפיר? 

אם יש תקופה בחייה של אישה שלא באמת פשוט להתמודד איתה, זו כמובן תקופת ההיריון. חלק ממה שהופך את התקופה הזאת למורכבת כל כך אלה הבדיקות הרבות והחשובות שצריך לעשות, ובראשן בדיקת מי שפיר. זו הדרך הכי טובה שיש עד היום להבין האם העובר בריא או נושא מחלה קשה כמו תסמונת דאון, אך מצד שני, הבדיקה מלחיצה ואף מסוכנת. זה נשמע לכן מוכר? חוששות ולא יודעים מה לעשות? אם כך, החדשות הטובות הן שהיום יש אפשרות לבצע בדיקת דם גנטית במקום מי שפיר. בבדיקת דם גנטית שתעשו במקום מי שפיר תוכלו להגיע לאותן התוצאות מבלי להסתכן ומבלי לסכן את העובר, כך שברור מדוע הבדיקה הזאת תופסת תאוצה לאחרונה. 

האם בדיקת דם גנטית במקום מי שפיר מובילה לתוצאות אמינות? 

התשובה היא חד משמעית כן, וההוכחה לכך היא שיותר ויותר נשים עושות את הבדיקה הזאת בשנים האחרונות. כאשר מדברים על בדיקת דם גנטית במקום מי שפיר מדברים על בדיקה פשוטה ורגילה, כך שהיא אפילו לא כואבת. בדיקת דם גנטית שניתן לעשות במקום מי שפיר הינה בדיקת דם כמו כל בדיקה אחרת, רק שהיא שופכת אור על מצב העובר ועל הגנטיקה שלו. הבדיקה הזאת חשובה ביותר והיא זו שיכולה לסייע לנשים רבות להחליט האם להמשיך את ההיריון או, בצער רב, להפסיקו. 

איפה כדאי לעשות את הבדיקה? 

כמו שקורה בכל תחום אחר בעידן המודרני שלנו, גם כאשר מדברים על בדיקת דם גנטית במקום מי שפיר ניתן לראות שיש היום לא מעט מקומות שבהם אפשר לעשות את הבדיקה. לכן יש טעם לבדוק לאן פונים, כי כמובן שכאשר מדברים על בדיקת דם גנטית שבאה במקום מי שפיר, מומלץ יהיה לבחור את המקום הכי טוב שקיים. לכן חשוב לברר: 

  • האם המכון שאליו אתן פונות רציני?
  • האם המחיר של הבדיקה סביר? 
  • האם נשים אחרות שעשו במקום את הבדיקה יצאו מרוצות? 

כמו כן, כדאי גם לברר תוך כמה זמן תקבלו את התוצאות כי בהיריון כל שבוע יכול להיות משמעותי.