מה כדאי לדעת על סקירת מערכות מוקדמת?

מה כדאי לדעת על סקירת מערכות מוקדמת?

כל אישה שהייתה בהריון וילדה בסופו של דבר, יכולה להעיד על כך שאחד מהדברים הכי מרגשים שיש זה לעשות בדיקות שונות הכוללות, בין היתר, מפגש עם העובר. בדיקה כזאת עונה לשם סקירת מערכות מוקדמת, שכן במהלך הבדיקה הזאת, כפי שמעיד שמה, סורקים את אברי העובר. הבדיקה נעשית כמובן בעזרת מכשיר אולטרסאונד מקצועי אשר מאפשר לרופא לעבור על כל האיברים של העובר ולראות שהוא אכן מתפתח כמו שצריך. סקירת המערכות המוקדמת הינה בעלת משמעות רבה, שכן במהלך הבדיקה הזאת, אשר מתבצע בשבוע יחסית מוקדם של ההיריון, ניתן יהיה לגלות מומים ולבדוק אותם לעומק, במידה והם קיימים. 

איך מחליטים איפה לעשות סקירת מערכות מוקדמת? 

סקירות מערכות מוקדמות אלה הן בדיקות שהרבה מאוד רופאים מקצועיים מבצעים, והסיבה לכך ברורה: שיעור הילודה בישראל גדול וזה אומר שיש ביקוש אדיר לבדיקות מהסוג הזה. יחד עם זאת, כמובן שלא כל רופא שיעשה לאישה בהיריון סקירת מערכות מוקדמת יוכל לבצע את הבדיקה באותה רמה של מקצועיות. משמעות הדברים היא שבהחלט כדאי לבדוק את הדברים לעומק ולראות בידי מי האישה ההרה בוחרת להפקיד את המשימה החשובה הזאת. במילים אחרות: רק רופא שיש לו ניסיון עשיר מאוד ומכשור מתקדם יוכל להתאים לביצוע המשימה. אסור לשכוח שאומנם כאשר הכול תקין אין בעיות, אך כאשר יש בעיות, בדרך כלל רק רופאים מיומנים ומקצועיים יוכלו לאתר אותן בשלבים כל כך מוקדמים של ההיריון. יש לכך משמעות אדירה על המשך ההיריון וחייה של האם לעתיד ולכן יש להשקיע בכך מחשבה. 

האם בדיקות מהסוג הזה עולות הרבה? 

סקירות מערכות מוקדמות, אם עושים אותן באופן פרטי ולא דרך אחת מקומות החולים, עולות אומנם לא מעט, אך כאמור, יש להן משמעות אדירה. לכן לא נוכל לוותר על העניין הזה, ואפילו אם המחיר לא זול, אלה הן בדיקות שחשוב לבצע. בנוסף, כדאי לדעת, כאשר מחפשים רופא מומחה לבדיקה כמו סקירת מערכות מוקדמת, שלא פעם לרופאים השונים יש גם הסכמים עם קופות החולים וניתן, בצורה כזאת, לקבל החזרים מסוימים.