תזונת תינוקות – 3 מיתוסים שהגיע הזמן לנפץ!

תזונת תינוקות – 3 מיתוסים שהגיע הזמן לנפץ!

אף אחד לא מכין אותך לרגע הזה שאת הופכת לאמא; החתלות, תזונת תינוקות ודאגה אין סופית הופכים לחלק בלתי נפרד מחייך. הבעיה היא שאמא שלך אומרת שעלייך לנהוג בצורה מסוימת, האחות בטיפת חלב אומרת אחרת והחברות מספרות לך סיפורים שלא שמעת עליהם בשום מקום.

 

תזונת תינוקות – לא מה שסיפרו לכן

אין ספק כי תזונת תינוקות היא לא עניין שניתן לעסוק בו בקלות ראש. לכן, החלטנו שזה הזמן להרגיע אותך, אמא יקרה, עם שבירת כמה מיתוסים שמטרידים אמהות בכל רחבי העולם. בסוף המאמר, תראי שלא הכל מפחיד כמו שנדמה לך:

  • תינוקות שניזונים מדייסה ירגישו נפוחים וכתוצאה מכך יבכו ללא הרף – לא בדיוק. הדייסה אמנם סמיכה יותר מתחליפי החלב, ויש החוששים שהדגנים ומרכיבים נוספים שמצויים בדייסה עלולים להביא לתחושת נפיחות או להעלות את התינוק במשקל. אך האמת היא, שכל אחד מהמרכיבים הללו בדייסה חשוב בפני עצמו ולא סתם היא נחשבת מקור נהדר לתינוק לקבלת ויטמינים וברזל. ובנוסף, השימוש בדגנים מלאים יחד עם תחליף החלב, מסייעים לתחושת השובע בסוף הארוחה מה שמבטיח שדווקא התינוק ישאר שבע ושמח.

 

  • יש להגדיל את כמות הנוזלים שהתינוק מקבל בנוסף לבקבוק או ההנקה, בימי הקיץ החמים – למען האמת, עד גיל שישה חודשים אין כל צורך להשקות את התינוק בתוספת מעבר לתחליף החלב או ההנקה,וזאת משום שהוא מקבל את כל הנוזלים הנדרשים לו מהתמ"ל או מחלב האם. החל מגיל חצי שנה, בה מתחיל מעבר למזונות מוצקים ויורדת צריכת התמ"ל או תדירות ההנקה, ניתן להתחיל להרגיל את התינוק למעבר לשתיית מים.

 

  • תחליפי חלב גורמים ליותר גזים – תופעת הגזים קשורה לבשלות המעי הגס והוושט התחתונה. היא שכיחה מאוד בקרב תינוקות יונקים ותינוקות הניזונים מתחליף חלב באותה מידה. התופעה כאמור נעלמת כעבור מספר חודשים. 

 

להתאים את התזונה לכל שלב של ההתפתחות

כשמדובר בנושא תזונת תינוקות חשוב לזכור שהטיפ החשוב ביותר, הוא להתאים את התזונה לשלבי התפתחות התינוק. כלומר, להעניק לתינוק את הויטמינים הקריטיים ביותר לשלב זה של ההתפתחות. על כך ניתן לקרוא רבות באתרים של חברות העוסקות במוצרי מזון לתינוקות (וודאו שמדובר בחברה מוכרת ואמינה, כמובן). אלו מספקות מידע נרחב אודות תהליך ההתפתחות של התינוק, מוצרי המזון והוויטמינים המומלצים ביותר בכל שלב.