איך אפשר לשלם פחות בביטוח רכב?

איך אפשר לשלם פחות בביטוח רכב?

כל בעל רכב חייב לעשות ביטוח לרכב על מנת לעלות על הכביש. ביטוח חובה לרכב נדרש על פי החוק וישנן הרחבות לביטוח שניתן לעשות וזאת על מנת שתוכלו להיות בטוחים יותר על כל מקרה חלילה. היום ישנן חברות המציעות ביטוח רכב במחירים אטרקטיביים, הנחות על פי נתוני הנהג או הנהגת וכך ניתן להשיג את הביטוח במחירים משתלמים הרבה יותר. 

בישראל יש הרבה מאוד רכבים שהן בבעלות חברות, כך שהחברות עצמן אחראיות על הביטוח של הרכב, אך כל מי שקונה רכב פרטי בבעלותו חייב לדאוג לביטוח לרכב. חברות הביטוח מחשבות את הנתונים של הרכב ונתוני הנהג על מנת להציע פוליסת ביטוח שמתאימה לנתונים הן של הרכב והן של הנוהגים בו. 

אילו הטבות ניתן לקבל?

וותק – אם אתם נהגים וותיקים, מחיר הביטוח שלכם יהיה זול יותר. חברות הביטוח משכללות את הוותק שלכם על הכביש ואת הניסיון שלכם ולכן ככל שהזמן חולף אתם כנראה תקבלו מחירים טובים יותר. 

"עבר נקי" – אם אתם נהגים זהירים ולא הפעלתם את הביטוח כי לא היה צורך, אתם יכולים לקבל מחירים אטרקטיביים יותר. 

נוסעים קרוב – נהגים שאינם נוסעים למרחקים, והקילומטרז' שלהם נשאר נמוך הם בעלי סיכון נמוך יותר לתאונות ולכן חברות הביטוח מוזילות את מחירי הביטוח לאלו הנוסעים מעט לאורך השנה. 

מה חשוב לכם לכלול בביטוח לרכב?

לפני שאתם חותמים על פוליסת הביטוח לרכב, חשוב לבחון מה הם הסעיפים שעליכם לבקש במקרים רבים כי הם אינם אוטומטיים בפוליסה. למשל מה קורה במקרה ואתם צריכים גרר? הפוליסה כוללת גרירה או שעליכם להזמין באופן עצמאי על חשבונכם? מה קורה במקרה של תקלה ברכב ואתם צריכים להיפרד ממנו מספר ימים שהמוסכניק יתקן אותו, האם אתם מקבלים רכב חליפי? לא כולם יודעים אך אם השמשה הקדמית נשברת הביטוח לא בהכרח מכסה את הנזק, צריך לבחון את הפוליסה ולראות כי הפוליסה שלכם כוללת זאת. ביטוח רכב זה לא רק חובה אלא זה מעניק לכם שקט נפשי במקרים רבים. קראו את הפוליסה שלכם ותעשו ביטוח בחברה אמינה שמציעה לכם מחירים אטרקטיביים שלא פוגעים באיכות והכי חשוב שתהיה לכם נסיעה טובה.