איך מטפלים באירועי מחשבות טורדניות?

איך מטפלים באירועי מחשבות טורדניות?

מחשבות מלחיצות, שחוזרות על עצמן באופן קבוע, עלולות לפגום בשגרת החיים של כל אדם. על אחת כמה וכמה אם מדובר במחשבות טורדניות שגורמות לאדם לפעול בצורה לא בריאה ומסוכנת. זו היא אחת השאלות המאתגרות ביותר בעולם בריאות הנפש, אשר מחייבת דיון מעמיק ופתרון טיפולי הולם, לסובלים ממנה. בשנים האחרונות, מחשבות טורדניות מצליחות לקבל מרפא מקצועי ומיומן, בעזרת טיפולים פסיכולוגיים שונים, אותם ניתן לבצע בפיקוח ובליווי אישי. אתם, כמטופלים הסובלים מהבעיה הכרונית, רק צריכים לקחת אחריות על התחושות והרגשות שלכם, ולפנות לעזרתו של מטפל מנוסה בתחום. כך, ניתן לשבור את הדפוס ולהפוך את שגרת החיים שלכם לנקייה מאירועי מחשבות טורדניות.

שלוש דרכי טיפולים נפוצות לפתרון מחשבות טורדניות

על מנת לקבל מענה לבעיית מחשבות טורדניות, ניתן לפנות לשלושה אפיקי טיפולים:

  1. טיפולי CBT – שהם טיפולים התנהגותיים בהם נדרשת תגובה פעילה של המטופל על מנת לשבור את הדפוס הקיים של המחשבות ולהביא לשינוי באורחות חייו.
  2. טיפולים תרופתיים – במידה ומדובר על הפרעות נפשיות מורכבות יותר, ייתכן שאין מנוס מפנייה לעזרת גורמי פסיכיאטריה לקבלת תרופות מקצועיות.
  3. טיפולים פסיכולוגיים פרטניים ארוכי טווח – בהם ניתן להבין מה הוא מקור המחשבה הטורדנית. לאורך הדרך, ניתן לפרק את המחשבה הטורדנית ואף להביא לשינוי מהותי בתצורת המחשבה של המטופל.

אחריות על החיים – יוצרת איכות חיים טובה יותר

איכות החיים של הסובלים מבעיות רגשיות, היא עניין אישי שיש לו משמעות חברתית. ולכן, המטרה המרכזית שלכם, צריכה להיות איכות החיים שלכם, וההתמודדות עם מחשבות טורדניות היא במידה לא מבוטלת הצעד הראשון אל עבר המטרה. כמו כל טיפול רגשי אחר, גם בעת טיפול במחשבות טורדניות, ראוי לצאת לדרך בליווי מקצועי של מטפל רגשי מוסמך, ובמקרה והטיפול לא מצליח אף לנקוט באמצעים נרחבים יותר, כמו אשפוז. כמובן שאתם צריכים להקשיב לגוף, להבין את המשמעות של כל שינוי שאתם חווים ואפילו ליצור לעצמכם שגרת חיים נינוחה וטובה יותר. כי כך, כלל התהליך יישא פירות איכותיים וטובים יותר לחיים שלכם.