קורס סקיפרים – הופכים חלום ישן למציאות!

קורס סקיפרים – הופכים חלום ישן למציאות!

דמיינו את האושר וההתרגשות שלכם, של החברים שלכם ושל בני משפותיכם כאשר תשוטו כולכם יחדיו על עבר הים הגדול והמדהים בהובלה שלכם! קשה לתאר במילים את התחושה העוצמתית שתלווה אתכם עם כל מסע שתיקחו על עצמכם, אבל דרך מאמר זה ננסה בכל זאת לתת לכם את כל המידע שתצטרכו לצורך קבלת ההחלטה לעבור קורס סקיפרים, כך תוכלו להגשים את אחת החוויות הגדולות שתוכלו לעבור.

מה הידע שתוכלו לצבור דרך קורס סקיפרים?

סיום קורס סקיפרים בהצלחה יאפשר למשתתפיו לקבל רישיון משיט דרך משרד התחבורה. מדובר בעצם ברישיון ישראלי ורבים ממשיכים לאחריו לקורס נוסף לצורך הנפקת רישיון בינלאומי כך הם יכולים בעצם לחצות ימים ויבשות וליהנות משיט במקומות מרהיבים ברחבי העולם. החל מאיים מסתוריים ועל לעגינה בערים מרתקות. סיום קורס הסקיפרים בהצלחה ייתן לכם את הביטחון, הידע והכלים להשיט כלי שיט בבטיחות המרבית. הקורס מחולק למספר שלבים תיאורטיים ומספר שלבים מעשיים. במהלך הקורס, תעסקו בתכנים הבאים:

  • תמרון כלי השייט וניווטו 
  • טכניקות לעגינה נכונה ברציף
  • תפעול כלי השייט כולל לימוד מעמיק על המנוע
  • טיפול במגוון תקלות שעלולות לצוץ 
  • התמודדות עם שינוי מזג האוויר ומטאורולוגיה ועוד

כאמור, הלימודים בקורס הסקיפרים משלבים שטח ותיאוריה ותוך כדי קורס תוכלו להתנסות בשטח וליישם בו את כל מה שלמדתם בכיתה. בסיום הקורס תעברו מבחן רשמי מסכם והרישיון בידיכם. לצורך קבלה לקורס הסקיפרים נדרש לרוב מהמשתתפים להיות בגירים (מעל גיל 18), לעבור קורס עזרה ראשונה של מד"א ולהנפיק אישור רפואי שיעיד על בריאותו התקינה של המשתתף. כל אלו, נועדו על מנת לשמור בעצם על הבטיחות המירבית. 

כמה זמן נמשך הקורס?

על מנת להנפיק רישיון של סקיפרים נדרש כאמור לסיים את הקורס בהצלחה ולעבור את המבחן המסכם של משרד הרישוי. משך התהליך לרוב אורך כ-3 חודשים אך יש לקחת בחשבון כי לעיתים לוקח יותר זמן שכן ישנם מועדים קבועים מראש לבחינות ויש צורך לתאם זאת מראש. במרבית המקרים לוקח בממוצע כ-6 חודשים מרגע התחלת קורס סקיפרים עד לקבל הרישיון באופן רשמי.