הידרולוג לבנייה ירוקה

הידרולוג לבנייה ירוקה

המים שאנחנו משתמשים בהם אינם מתקיימים בריק אלא מהווים חלק ממערכת גדולה הרבה יותר. הידרולוגיה הינה תחום המתייחס לכל המים שאינם מהווים חלק מהאוקיינוסים או האטמוספירה בכלל. אלו כוללים את מי הנהרות, האגמים, התעלות ומי התהום. כל המים הזורמים על פני הקרקע ומחלחלים אל התהום קשורים בקשר הדוק בניהול ותכנון של התוויית זרימת המים.

על פי חוקי התכנון והבנייה יש חובה לעמוד ביעדי ניהול מי נגר. המטרות העומדות מאחורי החשיבות של ניהול נגר עילי לרבות מי התהום וניקוז מי הגשמים כוללות העשרה של מי התהום, מניעת הצפות במערכת תיעול הנגר האזורית וכן שימושים נכונים במי הנגר באופן מנוהל ומתוכנן.

מי הנגר מהווים חלק מהותי בתכנון סביבת המבנה, כאשר המתכננים לוקחים בחשבון ניקוזים, תעלות, תכנון וניתוב של מי הנגר.  מערכת מי הנגר כה מסועפת שהיא מהווה תחום התמקצעות בפני עצמה וככזו, היא גם מצריכה את מי שיתמקצע בתחום. איש המקצוע האחראי על ניהול ותכנון מי הנגר מכונה הידרולוג. 

מהי הידרולוגיה?

הידרולוגיה הינה תחום העוסק בייעוץ ותכנון כל הנוגע למי נגר עילי ומי תהום בתחום הבנייה. ההידרולוג הוא זה המתכנן את חישובי הזרימה וההצטברות של המים. חישובים נכונים ומדויקים הם אלו שיבטיחו כי תכנון הבנייה יתקיים בצורה הטובה ביותר והתוצאה תהיה משביעת רצון בטווח הארוך.

חישוב הזרימה של מי הנגר הינה חלק עיקרי בתכנון של כל פרויקט באשר הוא ולפיכך, היא מצריכה מיומנות וכן מקצועיות מצד איש המקצוע שיוכל לחשב בדיוק את אופן ניקוז מי הנגר ליצירת מערכת מתפקדת, חסכונית וירוקה בבית שאתם בונים.

ההידרולוג הוא זה שיכול לתכנן בצורה יעילה ואפקטיבית את הבנייה ואת ניהול מי הנגר באופן שיאפשר ניצול מקסימלי של המים, כך שאתם תוכלו ליהנות מחסכון מקסימלי בטווח הארוך ובידיעה כי אתם מנצלים את מערכת מי הנגר שלכם בצורה הטובה ביותר, ואילו המערכת תתפקד בצורה המותאמת ביותר לצרכים הייחודיים שלכם כך שתוכלו להמשיך ולחסוך בהוצאות על מים, והמים ינוצלו על פי התכנון של ההידרולוג.

מה ההידרולוג מתכנן?

ההידרולוג הוא זה האמון על חישוב ותכנון מראש של כל המשתנים הרלוונטיים למים וניקוזם במבנה: כמויות הגשם הצפויות להיות כמו גם מי הנגר העילי השנתי, כמויות גשמים צפויות במצבי קיצון, זיהוי הנקודות של אגירת מים, אפיון זרימת המים, בדיקות קרקע וסביבה ועוד.

לפרטים נוספים ליחצו – הידרולוג לבנייה ירוקה