עיצוב חלל קטן בבית או במשרד

עיצוב חלל קטן בבית או במשרד

אחד האתגרים המשמעותיים של כל מעצב פנים הוא עיצוב חלל קטן כך שאפשר יהיה ליהנות ממנו באופן פרקטי על פי הייעוד שלו ברחבי הבית.

עיצוב חלל קטן

אפשר ליצור עיצוב חלל קטן תוך הוצאת הריהוט הישן ומיון הפריטים שהיו בו כדי לשמור רק את מה שנחוץ. זו הזדמנות מצוינת למסור מוצרים כתרומה או לזרוק חפצים שאין בהם צורך וכך ליצור מקום נקי המתאים למגורים איכותיים ונעימים הרבה יותר.

תכנון נכון של כל מרחב בבית או במשרד יפתח פתח לניצול פונקציונלי מלא של כל השטח על כל רבדיו. אם מדובר לדוגמה בחדר ילדים ובאופן טבעי יש צורך בשטחי אחסון גדולים, קובעים את המיקומים הנכונים בצדי החדר שישמשו לבניית ארונות עבור אחסון הפריטים היום-יומיים ואחסון גבוה יותר עבור פריטים שאין בהם צורך ביום יום.

עיצוב חדרים בבית

מחשבה עמוקה שמקדיש מעצב הפנים לעיצוב חלל קטן יוצרת שימוש ברעיונות מבריקים ליישומם של פתרונות יצירתיים והתאמה מקסימלית לצורך המשפחתי. הדיירים יוצרים סדרי עדיפויות עבור כל חדר, מה חשוב לבני הבית. ספה ארוכה שבה יוכלו לשבת כולם באווירה משפחתית, נישה נפרדת לטלוויזיה, שטיח קטן או גדול להגדלת המרחב המשפחתי וכו'

אם מדובר בדירה קטנה יחסית, גודלו של חדר השינה יתאים לגודלה של המיטה ולחדר רחצה פונקציונלי הצמוד אליו וחדרים גדולים יותר ינותבו לטובת החדרים של הילדים לשהיה של שעות ארוכות במשך היום. למרות גודלה הקטן של הדירה עיצוב חלל קטן כמו מטבח בגדל הנכון יאפשר לתכנן שפע של ארונות בהיקף המטבח שיתאים לצרכי המשפחה ויותיר מקום די מרווח לשולחן האוכל במטבח או בפינת האוכל לרגעים משפחתיים מושלמים.

קו עיצובי בבית

הנראות של כל הבית על כל חלקיו היא חשובה ביותר. משחקי צבע יכולים ליצור חללים גדולים או קטנים יותר מהמציאות. קווים עיצוביים המודגשים בצבעים בהירים כמו לבן, שמנת וגווני פסטל ייצרו מרחב הרבה יותר גדול.

אפשר לצבוע את כל הקירות בצבע אחיד או לחילופין חלק מהקירות בגוון אחד ואחרים בגוון אחר כדי להדגיש קיר מרכזי הקיימים עליו אלמנטים ייחודיים כמו תמונות, אקססוריז בולטים או חפצים יוצאי דופן ביופיים.