באילו מקרים יש צורך בשירות תיקון גגות רעפים?

באילו מקרים יש צורך בשירות תיקון גגות רעפים?

לגגות רעפים יש שלל יתרונות, גם במישור הפרקטי וגם במישור האסתטי – אבל מצד שני הם גם חשופים למפגעים שונים. כל פגיעה ברעפים מחייבת הזמנת איש מקצוע מומחה לתיקון גגות מסוג זה, ורצוי כמובן למצוא מתקני גגות רעפים מנוסים במיוחד.

רעפים סדוקים או שבורים

אחת הסיבות העיקריות להזמנת מומחים לתיקון גג רעפים היא רעפים סדוקים או שבורים. בין אם מדובר על רעפי חרס ובין אם בגג שלכם יש רעפים מבטון, סדק, וכמובן גם שבר, מובילים לאיטום לקוי ועל כן נזילות ורטיבות בבית.

במקרים אלה תיקון גגות רעפים חייב להתבצע ללא כל דיחוי – הרטיבות עלולה להזיק לתשתיות השונות בבית, לרהיטים וגם לבריאות בני הבית (בגלל היווצרות העובש בחללים השונים, וכידוע עובש מגדיל במידה משמעותית את הסיכון ללקות במחלות שונות הקשורות לנשימה).

הגורמים העיקריים לשבירת רעפים

שירות מקצועי באמת של תיקון גגות רעפים לא "רק" מחליף את הרעפים השבורים אלא גם מאבחן את הסיבה לבעיה כך שהיא לא תחזור על עצמה.

סיבה אפשרית אחת היא רעפים ישנים. בעבר הרעפים לגגות היו עשויים מבטון, ולמרות חוזקו של חומר גלם זה, עקב העובדה שהוא כבר התיישן הוא גם פגיע מאוד ונוטה להיסדק. בהקשר זה כדאי לדעת שכיום מיוצרים רק רעפים מחרס, אולם לחברות מקצועיות ישנו עדיין מלאי של רעפים מבטון שמשמשים אותם לתיקונים.

סיבה שנייה היא עקב הצטברות לכלוך שמכביד על הרעפים. במקרים אלה ימליץ איש המקצוע על ניקוי טוב יותר של הגג ובפרט ניקוי מרזבים.

עוד סיבה אפשרית היא אנטנה שעפה ברוח ונחבטת ברעפים, ולפעמים גם בעלי המקצוע שמטפסים אל הגג לא נזהרים וגורמים נזק לרעפים.

תיקון גגות רעפים כולל רוכבים

אם ישנם שני שיפועים או יותר בגג, הוא יכלול פריט שנקרא "רוכב" ושתפקידו הוא לחבר בין השיפועים. סדק ברוכב, וליתר דיוק בשכבת הבטון שמחברת אותו לגג, מחייבת טיפול מקצועי במסגרת תיקון גג הרעפים.

ציפוי ארגזי רוח

עוד סוג של תיקון גגות רעפים הוא ציפוי ארגז רוח. ארגז הרוח הוא מחסה לחלק הבולט של הגג, שכן הרעפים בחלק זה חשופים לרוח ועלולים לעוף כשהיא חזקה. הגנת החלק התחתון של הרעפים היא קריטי, וכשארגז הרוח מתבלה חובה לתקן אותו.